FF - Jen profesor, nebo něco víc? 3.

17. února 2009 v 11:23 | posted by P.2K |  FF-Jen Profesor

Autor: Monisek
Source: monika-monika.blog.czO PÁR LET POZDĚJI
"Sakra zase nestíhám! To je trest suplovat ve čtvrťáku, ti vždycky natolik zdržujou" brblal jsem si pro sebe, když jsem se hnal prázdnou chodbou do sborovny.
"á Tome. Už jsme mysleli, že se vám něco stalo" přivítala mě rejpavou větou Linda (profesorka matiky a fyziky)
"no myslel jsem, že se mi rozletí hlava snad na milion kousíčků. Grümm do mě valil tolik otázek ohledně maturit, že to snad není možné" řekl jsem znaveně a sedl si za svůj stůl a podepřel si rukama hlavu
"pořád toho nelituješ, že jsi na to vůbec šel?" sedla si naproti mně a položila přede mne hrnek s kávou

"děkuji" poděkoval jsem za kávu a přitáhl si hrnek k sobě a napil se "ne, baví mě to, ale někdy je to opravdu nesnesitelný. Ale co nadělám"
"no nic, já musím jít. Za chvilku začíná hodina" řekla, zvedla se a ze stolu si brala učebnici a opravené sešity
"já už budu muset taky jít. Učím v prváku teď hudebku" pousmál jsem se a taky si začal chystat věci
Když zazvonilo, rychle jsem vyběhl ze sborovny a utíkal jsem do třídy. Už ze začátku chodby jsem slyšel ten randál, který se ozýval ze třídy. Přidal jsem tedy do kroku.
"no tak, je vám tady 15, 16 let ale vyvádíte jak 10letý haranti" zakřičel jsem na celou třídu, když jsem vešel. Všichni okamžitě ztichli a zasedli do svých lavic. Jen jsem nevěřícně zakroutil hlavou, protočil očima a šel ke svému stolu.
"ano?" řekl jsem, když jsem si všiml, že Kate stojí
"pane profesorce omluvíte mě, že jsme si zapomněla dopsat z minula zápis?" omluvila se a já na ni jen divně koukal
"ne nevadí" řekl jsem po chvilce a ona se posadila
"rozdejte si složky s texty, budeme zpívat. Teorie necháme na jindy" řekl jsem a ukázal prstem na složku, která byla na kraji stolu. Zvedli se kluci z poslední lavice a snad závodili který z nich doběhne dřív dopředu, jinak jsem si nedokázal vysvětlit to chování.
"Schrei, so laut du kanast!!!!" začal mi ale zběsile z ničeho nic zvonit mobil. Rychle jsem ho vytáhl z kapsy svých XXL džín a zvedl jej.
"Bille sakra co chceš? Já mám hodinu, nemůžeš mě furt otravovat" ……. "no jasně…….jo ty návrhy byli super"………"jo…jo..počkej cože? Jak zpátky do studia? To jsme zavřeli a nebyli tam snad věky!" ………. "zbláznil ses? Znovu nahrávat?" …….. "brácha sorry…….jako ale…….." …….. "tak ty si už přemluvil i ty dva jo? Hm! Super. Semnou ale nepočítejte, mám práci. Čau, domluvíme se doma" a zavěsil jsem. Ten Bill se mi snad poslední dobou jen zdá. Včera přišel z hovadinou jestli se nechci stěhovat, že se mu byt už nelíbí a teď zase, že chce dát skupinu dohromady a zkusit se znovu uchytit? On už fakt potřebuje cvokaře.
"tak budeme pokračovat. Omlouvám se za ten telefon. Nalistujte si stranu 18" než si to všichni našli, zase jsem se zamyslel nad billovým telefonátem. Přece to nemohl myslet vážně? Nebo jo? Z mého přemýšlení mě ale opět vyrušila Kate. Její ruka byla na mém rameni a to mě úplně vyvedlo z míry. Koukal jsem na ni jako kdybych spadl z Marsu.
"ehm…..no…víte já………mohu jít na toaletu?" zeptala se a křečovitě tam přede mnou stála. Třída nás vůbec nevnímala. Vesele se bavili.
"jistě, běž" řekl jsem ji a pak už ji jen pozoroval jak odchází ze třídy. Nevím co se v ten moment zvrtlo, když na mě položila ruku. Musel jsem nad tím přemýšlet a přemýšlet, po chvilce jsem myslel, že se mi ty informace z hlavy všechny vytečou.
Pokračování příště….
Monisek
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.